Income Breakdown
| TV Revenue | $1.5M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $254K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.3M |
| Staff Wages | $31K |
| Transfer Amortization | $4K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $627K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jul 2028 |
$1.8M |
$1.9M |
$-156K |
$4.9M |
| Jun 2028 |
$1.8M |
$1.3M |
$470K |
$6.5M |
| May 2028 |
$2.0M |
$1.2M |
$723K |
$6.0M |
| Apr 2028 |
$1.9M |
$1.1M |
$806K |
$5.3M |
| Mar 2028 |
$2.0M |
$1.1M |
$822K |
$4.5M |
| Feb 2028 |
$1.9M |
$1.1M |
$810K |
$3.7M |
| Jan 2028 |
$4.0M |
$1.2M |
$2.8M |
$2.9M |
| Dec 2027 |
$1.9M |
$738K |
$1.2M |
$66K |
| Nov 2027 |
$2.0M |
$734K |
$1.2M |
$-1.1M |
| Oct 2027 |
$1.9M |
$797K |
$1.2M |
$-2.4M |
| Sep 2027 |
$767K |
$960K |
$-193K |
$-3.5M |
| Aug 2027 |
$348K |
$992K |
$-644K |
$-3.3M |