Income Breakdown
| TV Revenue | $4.7M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $407K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $3.6M |
| Staff Wages | $25K |
| Transfer Amortization | $29K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $32K |
| Facility Maintenance | $749K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Dec 2028 |
$5.1M |
$4.4M |
$640K |
$30.5M |
| Nov 2028 |
$5.0M |
$4.8M |
$242K |
$29.9M |
| Oct 2028 |
$5.6M |
$5.2M |
$368K |
$29.6M |
| Sep 2028 |
$5.1M |
$3.9M |
$1.2M |
$29.2M |
| Aug 2028 |
$5.2M |
$3.7M |
$1.5M |
$28.0M |
| Jul 2028 |
$5.2M |
$3.7M |
$1.4M |
$26.5M |
| Jun 2028 |
$11.3M |
$3.8M |
$7.5M |
$25.0M |
| May 2028 |
$5.1M |
$3.9M |
$1.2M |
$17.5M |
| Apr 2028 |
$5.2M |
$4.0M |
$1.2M |
$16.3M |
| Mar 2028 |
$5.3M |
$4.1M |
$1.2M |
$15.1M |
| Feb 2028 |
$5.2M |
$4.2M |
$997K |
$13.8M |
| Jan 2028 |
$5.4M |
$4.1M |
$1.3M |
$12.8M |