Income Breakdown
| TV Revenue | $1.4M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $426K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $4.2M |
| Staff Wages | $13K |
| Transfer Amortization | $68K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $691K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$1.9M |
$5.0M |
$-3.1M |
$4.8M |
| Jul 2029 |
$2.0M |
$5.6M |
$-3.7M |
$7.8M |
| Jun 2029 |
$1.8M |
$5.2M |
$-3.3M |
$11.9M |
| May 2029 |
$1.8M |
$7.3M |
$-5.5M |
$15.2M |
| Apr 2029 |
$1.8M |
$6.4M |
$-4.5M |
$20.6M |
| Mar 2029 |
$2.0M |
$5.1M |
$-3.0M |
$25.1M |
| Feb 2029 |
$3.4M |
$5.1M |
$-1.7M |
$28.1M |
| Jan 2029 |
$2.3M |
$5.2M |
$-2.9M |
$29.7M |
| Dec 2028 |
$1.9M |
$5.1M |
$-3.2M |
$32.5M |
| Nov 2028 |
$1.9M |
$5.1M |
$-3.2M |
$35.7M |
| Oct 2028 |
$2.0M |
$6.2M |
$-4.2M |
$38.8M |
| Sep 2028 |
$6.8M |
$4.7M |
$2.1M |
$43.0M |