Income Breakdown
| TV Revenue | $3K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $245 |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $8K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $237K |
| Staff Wages | $19K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $16K |
| Loan Fees (Out) | $6K |
| Facility Maintenance | $25K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jul 2027 |
$12K |
$303K |
$-291K |
$-1.7M |
| Jun 2027 |
$9K |
$303K |
$-294K |
$-1.4M |
| May 2027 |
$8K |
$268K |
$-260K |
$-1.1M |
| Apr 2027 |
$8K |
$239K |
$-231K |
$-836K |
| Mar 2027 |
$4K |
$251K |
$-248K |
$-606K |
| Feb 2027 |
$134K |
$310K |
$-176K |
$-358K |
| Jan 2027 |
$4K |
$235K |
$-232K |
$-182K |
| Dec 2026 |
$70K |
$241K |
$-171K |
$50K |
| Nov 2026 |
$4K |
$240K |
$-237K |
$221K |
| Oct 2026 |
$4K |
$240K |
$-236K |
$458K |
| Sep 2026 |
$578K |
$264K |
$313K |
$694K |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$381K |