Income Breakdown
| TV Revenue | $3.0M |
| TV Placement Bonus | $299K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $89K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $7K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $2.7M |
| Staff Wages | $34K |
| Transfer Amortization | $542K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $275K |
| Facility Maintenance | $872K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$9.0M |
$4.4M |
$4.6M |
$56.4M |
| Aug 2028 |
$4.4M |
$4.1M |
$286K |
$54.6M |
| Jul 2028 |
$5.4M |
$4.6M |
$843K |
$57.1M |
| Jun 2028 |
$8.0M |
$3.5M |
$4.5M |
$58.1M |
| May 2028 |
$3.7M |
$3.5M |
$205K |
$53.2M |
| Apr 2028 |
$3.7M |
$4.3M |
$-576K |
$52.6M |
| Mar 2028 |
$3.8M |
$4.5M |
$-738K |
$52.7M |
| Feb 2028 |
$3.7M |
$3.4M |
$265K |
$55.7M |
| Jan 2028 |
$5.0M |
$3.2M |
$1.8M |
$69.0M |
| Dec 2027 |
$4.3M |
$3.4M |
$887K |
$67.1M |
| Nov 2027 |
$3.7M |
$3.3M |
$410K |
$66.2M |
| Oct 2027 |
$2.8M |
$4.0M |
$-1.1M |
$65.7M |