Income Breakdown
| TV Revenue | $30K |
| TV Placement Bonus | $6K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $2K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $417K |
| Staff Wages | $11K |
| Transfer Amortization | $1K |
| Debt Interest | $111K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $105K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| May 2028 |
$44K |
$646K |
$-602K |
$-7.5M |
| Apr 2028 |
$44K |
$611K |
$-567K |
$-6.9M |
| Mar 2028 |
$45K |
$603K |
$-558K |
$-6.4M |
| Feb 2028 |
$44K |
$566K |
$-522K |
$-5.8M |
| Jan 2028 |
$45K |
$811K |
$-766K |
$-5.3M |
| Dec 2027 |
$63K |
$657K |
$-593K |
$-4.5M |
| Nov 2027 |
$68K |
$658K |
$-590K |
$-3.9M |
| Oct 2027 |
$64K |
$790K |
$-727K |
$-3.4M |
| Sep 2027 |
$43K |
$569K |
$-526K |
$-2.6M |
| Aug 2027 |
$40K |
$492K |
$-452K |
$-2.1M |
| Jul 2027 |
$40K |
$471K |
$-431K |
$-1.7M |
| Jun 2027 |
$249K |
$473K |
$-224K |
$-1.2M |