Income Breakdown
| TV Revenue | $500K |
| TV Placement Bonus | $50K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $11K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $65K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $893K |
| Staff Wages | $48K |
| Transfer Amortization | $3K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $224K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Nov 2026 |
$3.1M |
$1.2M |
$1.9M |
$5.1M |
| Oct 2026 |
$1.3M |
$1.6M |
$-343K |
$3.2M |
| Sep 2026 |
$3.0M |
$856K |
$2.2M |
$3.6M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$1.5M |