Income Breakdown
| TV Revenue | $1.6M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $189K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $490K |
| Staff Wages | $4K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $298K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $70K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Dec 2029 |
$1.8M |
$862K |
$901K |
$-20.2M |
| Nov 2029 |
$1.8M |
$876K |
$884K |
$-21.1M |
| Oct 2029 |
$1.8M |
$1.0M |
$742K |
$-21.9M |
| Sep 2029 |
$1.8M |
$925K |
$890K |
$-22.7M |
| Aug 2029 |
$1.8M |
$938K |
$876K |
$-23.6M |
| Jul 2029 |
$2.0M |
$954K |
$1.0M |
$-24.4M |
| Jun 2029 |
$1.8M |
$957K |
$850K |
$-25.5M |
| May 2029 |
$714K |
$983K |
$-269K |
$-26.3M |
| Apr 2029 |
$652K |
$1.1M |
$-436K |
$-26.0M |
| Mar 2029 |
$205K |
$991K |
$-786K |
$-25.6M |
| Feb 2029 |
$183K |
$945K |
$-763K |
$-24.8M |
| Jan 2029 |
$421K |
$2.1M |
$-1.6M |
$-24.1M |