Income Breakdown
| TV Revenue | $5.6M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $286K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $4.6M |
| Staff Wages | $19K |
| Transfer Amortization | $473K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $830K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Dec 2028 |
$5.9M |
$5.9M |
$37K |
$53.7M |
| Nov 2028 |
$5.4M |
$5.8M |
$-430K |
$53.1M |
| Oct 2028 |
$5.9M |
$6.6M |
$-764K |
$53.1M |
| Sep 2028 |
$5.8M |
$5.3M |
$583K |
$53.4M |
| Aug 2028 |
$5.8M |
$4.7M |
$1.1M |
$52.3M |
| Jul 2028 |
$5.9M |
$4.7M |
$1.2M |
$50.8M |
| Jun 2028 |
$18.7M |
$6.0M |
$12.7M |
$50.4M |
| May 2028 |
$5.5M |
$6.9M |
$-1.4M |
$37.2M |
| Apr 2028 |
$5.5M |
$4.9M |
$609K |
$38.2M |
| Mar 2028 |
$5.5M |
$4.8M |
$751K |
$37.1M |
| Feb 2028 |
$7.8M |
$3.9M |
$3.9M |
$35.9M |
| Jan 2028 |
$5.9M |
$3.7M |
$2.2M |
$38.2M |