Income Breakdown
| TV Revenue | $10K |
| Matchday Revenue | $6K |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $686 |
| Prize Money | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $126K |
| Staff Wages | $10K |
| Facility Maintenance | $70K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Feb 2029 |
$16K |
$207K |
$-191K |
$-6.7M |
| Jan 2029 |
$16K |
$515K |
$-500K |
$-6.5M |
| Dec 2028 |
$16K |
$211K |
$-196K |
$-6.0M |
| Nov 2028 |
$16K |
$235K |
$-220K |
$-5.8M |
| Oct 2028 |
$16K |
$364K |
$-349K |
$-5.6M |
| Sep 2028 |
$16K |
$273K |
$-257K |
$-5.2M |
| Aug 2028 |
$156K |
$299K |
$-142K |
$-5.0M |
| Jul 2028 |
$55K |
$206K |
$-151K |
$-4.8M |
| Jun 2028 |
$16K |
$208K |
$-192K |
$-4.7M |
| May 2028 |
$16K |
$241K |
$-224K |
$-4.5M |
| Apr 2028 |
$16K |
$214K |
$-198K |
$-4.2M |
| Mar 2028 |
$16K |
$262K |
$-246K |
$-4.1M |