Income Breakdown
| TV Revenue | $4.5M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $426K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $4.0M |
| Staff Wages | $8K |
| Transfer Amortization | $180K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $811K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$5.0M |
$5.0M |
$10K |
$57.8M |
| Jul 2029 |
$5.0M |
$4.8M |
$129K |
$57.7M |
| Jun 2029 |
$11.8M |
$5.1M |
$6.7M |
$57.3M |
| May 2029 |
$4.9M |
$5.6M |
$-698K |
$50.5M |
| Apr 2029 |
$5.0M |
$5.4M |
$-377K |
$51.0M |
| Mar 2029 |
$5.1M |
$5.4M |
$-353K |
$51.2M |
| Feb 2029 |
$5.1M |
$5.3M |
$-193K |
$51.4M |
| Jan 2029 |
$5.8M |
$4.5M |
$1.2M |
$57.6M |
| Dec 2028 |
$5.2M |
$4.4M |
$771K |
$56.4M |
| Nov 2028 |
$5.2M |
$4.4M |
$829K |
$55.5M |
| Oct 2028 |
$5.7M |
$4.7M |
$1.1M |
$54.7M |
| Sep 2028 |
$5.7M |
$4.1M |
$1.6M |
$53.5M |