Income Breakdown
| TV Revenue | $6.1M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $189K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $3.7M |
| Staff Wages | $29K |
| Transfer Amortization | $19K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $956K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$6.3M |
$4.7M |
$1.6M |
$106.1M |
| Jul 2029 |
$6.3M |
$4.7M |
$1.6M |
$104.5M |
| Jun 2029 |
$6.4M |
$4.7M |
$1.7M |
$102.8M |
| May 2029 |
$5.6M |
$4.5M |
$1.1M |
$101.1M |
| Apr 2029 |
$6.2M |
$4.4M |
$1.9M |
$99.9M |
| Mar 2029 |
$6.9M |
$4.3M |
$2.7M |
$98.0M |
| Feb 2029 |
$8.3M |
$4.1M |
$4.2M |
$95.4M |
| Jan 2029 |
$10.8M |
$4.1M |
$6.7M |
$91.1M |
| Dec 2028 |
$6.3M |
$4.0M |
$2.3M |
$84.4M |
| Nov 2028 |
$6.2M |
$3.8M |
$2.3M |
$82.1M |
| Oct 2028 |
$6.1M |
$4.1M |
$2.0M |
$79.7M |
| Sep 2028 |
$6.1M |
$3.7M |
$2.4M |
$77.7M |