Income Breakdown
| TV Revenue | $3.8M |
| TV Placement Bonus | $375K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $109K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.6M |
| Staff Wages | $20K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $17K |
| Facility Maintenance | $704K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$8.2M |
$2.3M |
$5.9M |
$18.5M |
| Aug 2028 |
$3.5M |
$2.2M |
$1.4M |
$13.5M |
| Jul 2028 |
$3.5M |
$2.2M |
$1.3M |
$12.1M |
| Jun 2028 |
$5.3M |
$2.2M |
$3.1M |
$10.8M |
| May 2028 |
$3.5M |
$2.9M |
$597K |
$7.7M |
| Apr 2028 |
$3.6M |
$2.1M |
$1.5M |
$7.1M |
| Mar 2028 |
$3.6M |
$2.8M |
$807K |
$5.6M |
| Feb 2028 |
$4.0M |
$2.9M |
$1.1M |
$4.8M |
| Jan 2028 |
$3.5M |
$2.1M |
$1.4M |
$3.7M |
| Dec 2027 |
$3.4M |
$2.1M |
$1.3M |
$2.3M |
| Nov 2027 |
$3.0M |
$1.6M |
$1.4M |
$943K |
| Oct 2027 |
$3.7M |
$1.8M |
$1.9M |
$-481K |