Income Breakdown
| TV Revenue | $1.1M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $63K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $227K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.5M |
| Staff Wages | $102K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $86K |
| Facility Maintenance | $423K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Mar 2027 |
$1.4M |
$2.1M |
$-717K |
$9.1M |
| Feb 2027 |
$1.6M |
$2.2M |
$-605K |
$9.8M |
| Jan 2027 |
$2.5M |
$2.1M |
$443K |
$10.4M |
| Dec 2026 |
$1.1M |
$2.2M |
$-1.1M |
$9.9M |
| Nov 2026 |
$1.1M |
$2.3M |
$-1.1M |
$11.0M |
| Oct 2026 |
$1.2M |
$3.5M |
$-2.2M |
$12.1M |
| Sep 2026 |
$623K |
$1.5M |
$-866K |
$14.4M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$15.2M |