Income Breakdown
| TV Revenue | $4.3M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $133K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $3.2M |
| Staff Wages | $36K |
| Transfer Amortization | $94K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $814K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Dec 2028 |
$4.5M |
$4.2M |
$303K |
$61.2M |
| Nov 2028 |
$4.0M |
$3.5M |
$523K |
$60.8M |
| Oct 2028 |
$4.1M |
$3.8M |
$221K |
$60.2M |
| Sep 2028 |
$3.6M |
$3.6M |
$31K |
$59.8M |
| Aug 2028 |
$5.3M |
$5.3M |
$-12K |
$59.7M |
| Jul 2028 |
$5.2M |
$3.6M |
$1.7M |
$59.6M |
| Jun 2028 |
$16.8M |
$3.1M |
$13.7M |
$57.9M |
| May 2028 |
$5.2M |
$3.9M |
$1.3M |
$44.1M |
| Apr 2028 |
$5.1M |
$4.2M |
$946K |
$42.7M |
| Mar 2028 |
$6.2M |
$3.1M |
$3.1M |
$41.6M |
| Feb 2028 |
$5.8M |
$3.0M |
$2.9M |
$38.4M |
| Jan 2028 |
$5.6M |
$2.8M |
$2.7M |
$35.4M |