Income Breakdown
| TV Revenue | $1.7M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $135K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.1M |
| Staff Wages | $33K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $681K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2028 |
$1.9M |
$1.8M |
$41K |
$4.9M |
| Jul 2028 |
$1.8M |
$1.8M |
$17K |
$4.8M |
| Jun 2028 |
$2.7M |
$1.7M |
$1.0M |
$4.8M |
| May 2028 |
$1.9M |
$2.2M |
$-288K |
$3.8M |
| Apr 2028 |
$1.9M |
$1.9M |
$-38K |
$4.1M |
| Mar 2028 |
$1.9M |
$1.7M |
$165K |
$4.1M |
| Feb 2028 |
$2.0M |
$2.3M |
$-330K |
$3.9M |
| Jan 2028 |
$1.9M |
$2.9M |
$-978K |
$4.3M |
| Dec 2027 |
$1.9M |
$2.1M |
$-180K |
$5.2M |
| Nov 2027 |
$1.9M |
$2.1M |
$-231K |
$5.4M |
| Oct 2027 |
$2.1M |
$2.7M |
$-600K |
$5.6M |
| Sep 2027 |
$1.9M |
$2.1M |
$-223K |
$6.2M |