Income Breakdown
| TV Revenue | $814K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $61K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $10K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $657K |
| Staff Wages | $11K |
| Transfer Amortization | $22K |
| Debt Interest | $111 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $185K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$1.1M |
$874K |
$231K |
$208K |
| Jul 2029 |
$1.3M |
$1.2M |
$62K |
$-45K |
| Jun 2029 |
$1.3M |
$1.5M |
$-156K |
$-129K |
| May 2029 |
$1.3M |
$1.1M |
$214K |
$5K |
| Apr 2029 |
$1.3M |
$1.5M |
$-194K |
$-231K |
| Mar 2029 |
$997K |
$866K |
$131K |
$-59K |
| Feb 2029 |
$1.0M |
$872K |
$158K |
$-212K |
| Jan 2029 |
$1.0M |
$1.3M |
$-252K |
$-393K |
| Dec 2028 |
$1.3M |
$1.1M |
$156K |
$-163K |
| Nov 2028 |
$998K |
$1.0M |
$-31K |
$-341K |
| Oct 2028 |
$1.0M |
$1.2M |
$-155K |
$-332K |
| Sep 2028 |
$996K |
$993K |
$3K |
$-199K |