Income Breakdown
| TV Revenue | $3.8M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $133K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $3.4M |
| Staff Wages | $24K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $793K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jul 2028 |
$4.0M |
$4.3M |
$-311K |
$55.4M |
| Jun 2028 |
$8.2M |
$3.5M |
$4.7M |
$55.7M |
| May 2028 |
$3.9M |
$4.3M |
$-374K |
$51.0M |
| Apr 2028 |
$3.9M |
$3.7M |
$183K |
$51.4M |
| Mar 2028 |
$3.9M |
$3.8M |
$98K |
$51.2M |
| Feb 2028 |
$3.9M |
$4.0M |
$-145K |
$51.1M |
| Jan 2028 |
$7.7M |
$3.5M |
$4.1M |
$51.3M |
| Dec 2027 |
$10.4M |
$4.1M |
$6.3M |
$47.1M |
| Nov 2027 |
$10.8M |
$3.7M |
$7.0M |
$40.9M |
| Oct 2027 |
$8.4M |
$4.0M |
$4.5M |
$33.8M |
| Sep 2027 |
$20.0M |
$3.6M |
$16.3M |
$29.4M |
| Aug 2027 |
$3.8M |
$3.3M |
$590K |
$13.0M |