Income Breakdown
| TV Revenue | $610K |
| Matchday Revenue | $38K |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $57K |
| Prize Money | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.2M |
| Staff Wages | $6K |
| Facility Maintenance | $70K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Oct 2028 |
$704K |
$1.3M |
$-554K |
$-13.3M |
| Sep 2028 |
$300K |
$689K |
$-390K |
$-12.8M |
| Aug 2028 |
$275K |
$689K |
$-414K |
$-12.4M |
| Jul 2028 |
$452K |
$676K |
$-224K |
$-12.0M |
| Jun 2028 |
$69K |
$681K |
$-611K |
$-11.8M |
| May 2028 |
$68K |
$697K |
$-630K |
$-11.2M |
| Apr 2028 |
$68K |
$656K |
$-587K |
$-10.5M |
| Mar 2028 |
$89K |
$649K |
$-560K |
$-9.9M |
| Feb 2028 |
$70K |
$639K |
$-569K |
$-9.4M |
| Jan 2028 |
$800K |
$1.1M |
$-256K |
$-8.8M |
| Dec 2027 |
$71K |
$633K |
$-561K |
$-8.6M |
| Nov 2027 |
$71K |
$621K |
$-550K |
$-8.0M |