Income Breakdown
| TV Revenue | $6.8M |
| TV Placement Bonus | $679K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $189K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $8.2M |
| Staff Wages | $28K |
| Transfer Amortization | $306K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $33K |
| Facility Maintenance | $1.1M |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$8.7M |
$9.7M |
$-946K |
$140.1M |
| Jul 2029 |
$9.2M |
$9.9M |
$-655K |
$140.8M |
| Jun 2029 |
$8.4M |
$9.5M |
$-1.0M |
$141.1M |
| May 2029 |
$7.0M |
$11.9M |
$-5.0M |
$141.8M |
| Apr 2029 |
$7.6M |
$10.2M |
$-2.6M |
$146.5M |
| Mar 2029 |
$8.1M |
$9.8M |
$-1.7M |
$148.8M |
| Feb 2029 |
$21.4M |
$10.6M |
$10.8M |
$150.1M |
| Jan 2029 |
$24.3M |
$9.8M |
$14.5M |
$139.0M |
| Dec 2028 |
$8.8M |
$9.2M |
$-335K |
$124.2M |
| Nov 2028 |
$8.7M |
$9.1M |
$-355K |
$124.2M |
| Oct 2028 |
$8.0M |
$11.6M |
$-3.6M |
$124.3M |
| Sep 2028 |
$9.7M |
$9.0M |
$695K |
$127.6M |