Income Breakdown
| TV Revenue | $53K |
| Matchday Revenue | $13K |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $4K |
| Prize Money | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $623K |
| Staff Wages | $15K |
| Facility Maintenance | $70K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Mar 2028 |
$70K |
$708K |
$-638K |
$-12.2M |
| Feb 2028 |
$69K |
$678K |
$-609K |
$-11.6M |
| Jan 2028 |
$638K |
$1.2M |
$-571K |
$-11.0M |
| Dec 2027 |
$70K |
$726K |
$-656K |
$-10.4M |
| Nov 2027 |
$70K |
$677K |
$-607K |
$-9.7M |
| Oct 2027 |
$73K |
$1.0M |
$-951K |
$-9.1M |
| Sep 2027 |
$24K |
$642K |
$-617K |
$-8.2M |
| Aug 2027 |
$24K |
$657K |
$-633K |
$-7.6M |
| Jul 2027 |
$25K |
$654K |
$-629K |
$-6.9M |
| Jun 2027 |
$24K |
$666K |
$-642K |
$-6.3M |
| May 2027 |
$24K |
$677K |
$-653K |
$-5.7M |
| Apr 2027 |
$23K |
$644K |
$-621K |
$-5.0M |