Income Breakdown
| TV Revenue | $6.1M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $486K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.3M |
| Staff Wages | $24K |
| Transfer Amortization | $45K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $50K |
| Facility Maintenance | $893K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$6.6M |
$2.3M |
$4.3M |
$49.9M |
| Aug 2028 |
$6.8M |
$3.0M |
$3.8M |
$64.0M |
| Jul 2028 |
$7.5M |
$2.1M |
$5.4M |
$60.3M |
| Jun 2028 |
$17.4M |
$2.4M |
$15.0M |
$54.9M |
| May 2028 |
$7.3M |
$2.5M |
$4.7M |
$39.8M |
| Apr 2028 |
$7.0M |
$2.5M |
$4.5M |
$35.1M |
| Mar 2028 |
$7.0M |
$3.0M |
$3.9M |
$30.5M |
| Feb 2028 |
$7.1M |
$2.4M |
$4.6M |
$26.9M |
| Jan 2028 |
$7.1M |
$3.0M |
$4.1M |
$22.3M |
| Dec 2027 |
$6.7M |
$2.5M |
$4.3M |
$18.2M |
| Nov 2027 |
$6.2M |
$2.5M |
$3.7M |
$13.9M |
| Oct 2027 |
$6.1M |
$2.6M |
$3.5M |
$10.1M |