Income Breakdown
| TV Revenue | $1.1M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $27K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $583K |
| Staff Wages | $33K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $52K |
| Facility Maintenance | $324K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jul 2027 |
$1.1M |
$991K |
$153K |
$2.7M |
| Jun 2027 |
$2.6M |
$964K |
$1.6M |
$2.5M |
| May 2027 |
$1.1M |
$963K |
$180K |
$913K |
| Apr 2027 |
$1.2M |
$743K |
$414K |
$733K |
| Mar 2027 |
$1.2M |
$769K |
$420K |
$319K |
| Feb 2027 |
$1.3M |
$829K |
$495K |
$-101K |
| Jan 2027 |
$373K |
$795K |
$-422K |
$-596K |
| Dec 2026 |
$367K |
$740K |
$-373K |
$-174K |
| Nov 2026 |
$439K |
$756K |
$-317K |
$199K |
| Oct 2026 |
$81K |
$987K |
$-906K |
$516K |
| Sep 2026 |
$88K |
$666K |
$-578K |
$1.4M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$2.0M |