Income Breakdown
| TV Revenue | $1.5M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $112K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $6K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $611K |
| Staff Wages | $5K |
| Transfer Amortization | $68K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $581K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$1.6M |
$1.3M |
$328K |
$4.8M |
| Jul 2029 |
$1.9M |
$1.5M |
$418K |
$4.4M |
| Jun 2029 |
$1.9M |
$955K |
$973K |
$7.1M |
| May 2029 |
$1.9M |
$942K |
$977K |
$6.2M |
| Apr 2029 |
$1.9M |
$903K |
$1.0M |
$5.2M |
| Mar 2029 |
$1.6M |
$853K |
$746K |
$4.2M |
| Feb 2029 |
$1.6M |
$830K |
$790K |
$3.4M |
| Jan 2029 |
$2.2M |
$842K |
$1.3M |
$2.6M |
| Dec 2028 |
$1.6M |
$824K |
$760K |
$1.3M |
| Nov 2028 |
$1.6M |
$821K |
$764K |
$551K |
| Oct 2028 |
$1.6M |
$351K |
$1.2M |
$-214K |
| Sep 2028 |
$1.9M |
$329K |
$1.5M |
$-1.5M |