Income Breakdown
| TV Revenue | $298K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $18K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $433K |
| Staff Wages | $12K |
| Transfer Amortization | $2K |
| Debt Interest | $131K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $25K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jul 2028 |
$316K |
$603K |
$-287K |
$-8.9M |
| Jun 2028 |
$584K |
$668K |
$-85K |
$-8.6M |
| May 2028 |
$322K |
$663K |
$-341K |
$-8.5M |
| Apr 2028 |
$319K |
$670K |
$-351K |
$-8.2M |
| Mar 2028 |
$321K |
$665K |
$-344K |
$-7.8M |
| Feb 2028 |
$347K |
$690K |
$-343K |
$-7.5M |
| Jan 2028 |
$132K |
$1.0M |
$-882K |
$-7.1M |
| Dec 2027 |
$177K |
$711K |
$-534K |
$-6.3M |
| Nov 2027 |
$189K |
$671K |
$-483K |
$-5.7M |
| Oct 2027 |
$83K |
$850K |
$-767K |
$-5.2M |
| Sep 2027 |
$58K |
$632K |
$-574K |
$-4.5M |
| Aug 2027 |
$18K |
$515K |
$-496K |
$-3.9M |