Income Breakdown
| TV Revenue | $1.0M |
| TV Placement Bonus | $102K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $61K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $367K |
| Staff Wages | $20K |
| Transfer Amortization | $5K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $833K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$5.3M |
$1.2M |
$4.0M |
$79.2M |
| Dec 2028 |
$7.7M |
$1.2M |
$6.5M |
$75.1M |
| Nov 2028 |
$7.7M |
$1.2M |
$6.5M |
$68.6M |
| Oct 2028 |
$4.5M |
$1.1M |
$3.4M |
$62.1M |
| Sep 2028 |
$16.9M |
$1.1M |
$15.9M |
$58.7M |
| Aug 2028 |
$1.3M |
$1.2M |
$66K |
$42.8M |
| Jul 2028 |
$1.4M |
$1.3M |
$137K |
$42.7M |
| Jun 2028 |
$1.3M |
$1.0M |
$253K |
$42.8M |
| May 2028 |
$1.3M |
$1.0M |
$268K |
$42.5M |
| Apr 2028 |
$1.3M |
$1.0M |
$266K |
$42.3M |
| Mar 2028 |
$1.8M |
$978K |
$783K |
$42.0M |
| Feb 2028 |
$2.5M |
$1.0M |
$1.5M |
$41.2M |