Income Breakdown
| TV Revenue | $6.1M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $486K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $4.4M |
| Staff Wages | $67K |
| Transfer Amortization | $32K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $3.1M |
| Facility Maintenance | $841K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jul 2027 |
$6.6M |
$8.5M |
$-1.9M |
$44.4M |
| Jun 2027 |
$16.6M |
$6.4M |
$10.2M |
$46.2M |
| May 2027 |
$6.3M |
$6.7M |
$-433K |
$36.0M |
| Apr 2027 |
$6.1M |
$7.2M |
$-1.1M |
$36.4M |
| Mar 2027 |
$6.3M |
$6.6M |
$-294K |
$37.4M |
| Feb 2027 |
$6.8M |
$6.1M |
$651K |
$37.7M |
| Jan 2027 |
$6.6M |
$5.9M |
$727K |
$37.0M |
| Dec 2026 |
$6.0M |
$5.9M |
$134K |
$36.2M |
| Nov 2026 |
$2.7M |
$5.6M |
$-2.9M |
$36.1M |
| Oct 2026 |
$3.2M |
$6.8M |
$-3.6M |
$39.0M |
| Sep 2026 |
$3.6M |
$10.3M |
$-6.7M |
$42.5M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$50.8M |