Income Breakdown
| TV Revenue | $1.2M |
| TV Placement Bonus | $121K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $112K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.2M |
| Staff Wages | $21K |
| Transfer Amortization | $16K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $655K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$1.6M |
$1.9M |
$-297K |
$6.2M |
| Aug 2028 |
$1.6M |
$2.2M |
$-643K |
$6.5M |
| Jul 2028 |
$1.7M |
$2.0M |
$-318K |
$7.1M |
| Jun 2028 |
$1.8M |
$1.9M |
$-173K |
$7.4M |
| May 2028 |
$1.8M |
$2.0M |
$-182K |
$7.6M |
| Apr 2028 |
$1.5M |
$1.9M |
$-428K |
$7.8M |
| Mar 2028 |
$1.8M |
$2.3M |
$-521K |
$8.2M |
| Feb 2028 |
$3.7M |
$2.1M |
$1.6M |
$8.7M |
| Jan 2028 |
$5.1M |
$1.5M |
$3.6M |
$7.8M |
| Dec 2027 |
$3.6M |
$1.8M |
$1.8M |
$4.2M |
| Nov 2027 |
$3.6M |
$1.6M |
$2.1M |
$2.4M |
| Oct 2027 |
$3.7M |
$1.4M |
$2.3M |
$309K |