Income Breakdown
| TV Revenue | $6.8M |
| TV Placement Bonus | $1.4M |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $486K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $73K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $24.4M |
| Staff Wages | $63K |
| Transfer Amortization | $102K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $612 |
| Facility Maintenance | $1.0M |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$25.7M |
$25.6M |
$92K |
$107.0M |
| Aug 2028 |
$10.1M |
$17.8M |
$-7.7M |
$106.8M |
| Jul 2028 |
$10.0M |
$24.0M |
$-14.0M |
$114.5M |
| Jun 2028 |
$59.4M |
$19.9M |
$39.6M |
$128.3M |
| May 2028 |
$10.3M |
$24.4M |
$-14.1M |
$88.7M |
| Apr 2028 |
$13.3M |
$41.4M |
$-28.1M |
$102.7M |
| Mar 2028 |
$13.2M |
$25.5M |
$-12.3M |
$130.7M |
| Feb 2028 |
$9.9M |
$23.2M |
$-13.2M |
$142.9M |
| Jan 2028 |
$17.4M |
$23.2M |
$-5.8M |
$156.0M |
| Dec 2027 |
$17.7M |
$23.1M |
$-5.5M |
$161.7M |
| Nov 2027 |
$17.7M |
$23.7M |
$-6.0M |
$167.1M |
| Oct 2027 |
$11.7M |
$23.5M |
$-11.8M |
$172.9M |