Income Breakdown
| TV Revenue | $1.7M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $486K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $376K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $2.6M |
| Staff Wages | $16K |
| Transfer Amortization | $4K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $120K |
| Facility Maintenance | $1.0M |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jun 2029 |
$2.5M |
$3.8M |
$-1.2M |
$110.0M |
| May 2029 |
$2.5M |
$4.5M |
$-2.0M |
$111.3M |
| Apr 2029 |
$2.7M |
$4.0M |
$-1.4M |
$113.2M |
| Mar 2029 |
$2.5M |
$4.4M |
$-1.9M |
$114.6M |
| Feb 2029 |
$2.5M |
$3.8M |
$-1.3M |
$116.5M |
| Jan 2029 |
$3.8M |
$3.9M |
$-115K |
$117.8M |
| Dec 2028 |
$2.5M |
$3.9M |
$-1.4M |
$117.9M |
| Nov 2028 |
$2.7M |
$3.7M |
$-1.0M |
$119.2M |
| Oct 2028 |
$2.8M |
$4.0M |
$-1.2M |
$120.3M |
| Sep 2028 |
$5.9M |
$3.3M |
$2.6M |
$121.5M |
| Aug 2028 |
$5.9M |
$4.8M |
$1.1M |
$118.9M |
| Jul 2028 |
$5.9M |
$3.1M |
$2.8M |
$117.8M |