Income Breakdown
| TV Revenue | $2.9M |
| TV Placement Bonus | $585K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $117K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $19K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.7M |
| Staff Wages | $128K |
| Transfer Amortization | $281K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $1.1M |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Apr 2027 |
$7.4M |
$3.2M |
$4.2M |
$122.9M |
| Mar 2027 |
$10.2M |
$3.2M |
$7.0M |
$118.4M |
| Feb 2027 |
$4.2M |
$3.1M |
$1.1M |
$111.2M |
| Jan 2027 |
$8.6M |
$3.2M |
$5.4M |
$109.7M |
| Dec 2026 |
$13.5M |
$3.8M |
$9.7M |
$104.1M |
| Nov 2026 |
$10.7M |
$4.2M |
$6.6M |
$94.1M |
| Oct 2026 |
$10.4M |
$7.9M |
$2.6M |
$87.2M |
| Sep 2026 |
$49.9M |
$2.8M |
$47.1M |
$84.4M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$50.8M |