Income Breakdown
| TV Revenue | $1.6M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $407K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.4M |
| Staff Wages | $7K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $145K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$2.0M |
$1.6M |
$407K |
$706K |
| Jul 2029 |
$2.1M |
$1.3M |
$854K |
$299K |
| Jun 2029 |
$3.7M |
$1.3M |
$2.4M |
$-555K |
| May 2029 |
$2.0M |
$1.4M |
$593K |
$-3.0M |
| Apr 2029 |
$2.0M |
$1.3M |
$646K |
$-3.6M |
| Mar 2029 |
$2.4M |
$1.4M |
$987K |
$-4.2M |
| Feb 2029 |
$3.9M |
$1.7M |
$2.1M |
$-5.2M |
| Jan 2029 |
$2.0M |
$2.1M |
$-131K |
$-7.3M |
| Dec 2028 |
$2.0M |
$1.5M |
$520K |
$-7.2M |
| Nov 2028 |
$1.8M |
$1.5M |
$343K |
$-7.7M |
| Oct 2028 |
$1.8M |
$1.9M |
$-55K |
$-8.1M |
| Sep 2028 |
$2.5M |
$1.5M |
$940K |
$-8.0M |