Income Breakdown
| TV Revenue | $562K |
| TV Placement Bonus | $112K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $34K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $21K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $853K |
| Staff Wages | $45K |
| Transfer Amortization | $4K |
| Debt Interest | $51K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $65K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jul 2027 |
$841K |
$1.0M |
$-177K |
$-5.3M |
| Jun 2027 |
$259K |
$1.1M |
$-842K |
$-5.1M |
| May 2027 |
$251K |
$924K |
$-673K |
$-4.3M |
| Apr 2027 |
$52K |
$840K |
$-787K |
$-3.6M |
| Mar 2027 |
$48K |
$815K |
$-767K |
$-2.8M |
| Feb 2027 |
$41K |
$913K |
$-872K |
$-2.1M |
| Jan 2027 |
$809K |
$828K |
$-19K |
$-1.2M |
| Dec 2026 |
$42K |
$766K |
$-725K |
$-1.2M |
| Nov 2026 |
$41K |
$761K |
$-720K |
$-455K |
| Oct 2026 |
$84K |
$1.0M |
$-920K |
$261K |
| Sep 2026 |
$41K |
$593K |
$-552K |
$1.2M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$1.9M |