Income Breakdown
| TV Revenue | $460 |
| Matchday Revenue | $3K |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $45 |
| Prize Money | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $51K |
| Staff Wages | $32K |
| Facility Maintenance | $85K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Mar 2031 |
$3K |
$168K |
$-165K |
$-8.4M |
| Feb 2031 |
$11K |
$169K |
$-158K |
$-8.2M |
| Jan 2031 |
$3K |
$553K |
$-550K |
$-8.1M |
| Dec 2030 |
$5K |
$169K |
$-164K |
$-7.5M |
| Nov 2030 |
$3K |
$169K |
$-166K |
$-7.3M |
| Oct 2030 |
$3K |
$169K |
$-166K |
$-7.2M |
| Sep 2030 |
$3K |
$170K |
$-167K |
$-7.0M |
| Aug 2030 |
$3K |
$170K |
$-167K |
$-6.8M |
| Jul 2030 |
$23K |
$171K |
$-147K |
$-6.7M |
| Jun 2030 |
$3K |
$171K |
$-167K |
$-6.5M |
| May 2030 |
$3K |
$171K |
$-167K |
$-6.4M |
| Apr 2030 |
$3K |
$168K |
$-165K |
$-6.2M |