Income Breakdown
| TV Revenue | $1.8M |
| TV Placement Bonus | $184K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $189K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.5M |
| Staff Wages | $42K |
| Transfer Amortization | $9K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $636K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$2.4M |
$2.2M |
$230K |
$9.9M |
| Aug 2028 |
$2.4M |
$2.2M |
$192K |
$9.6M |
| Jul 2028 |
$2.3M |
$2.2M |
$110K |
$9.4M |
| Jun 2028 |
$2.3M |
$2.1M |
$201K |
$9.3M |
| May 2028 |
$2.3M |
$2.3M |
$39K |
$9.1M |
| Apr 2028 |
$2.4M |
$2.4M |
$-9K |
$9.1M |
| Mar 2028 |
$1.8M |
$2.1M |
$-285K |
$9.1M |
| Feb 2028 |
$5.3M |
$2.1M |
$3.2M |
$9.3M |
| Jan 2028 |
$8.0M |
$2.1M |
$5.9M |
$6.1M |
| Dec 2027 |
$5.4M |
$1.6M |
$3.7M |
$206K |
| Nov 2027 |
$2.1M |
$1.7M |
$475K |
$-3.5M |
| Oct 2027 |
$2.1M |
$1.8M |
$357K |
$-4.0M |