Income Breakdown
| TV Revenue | $56K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $4K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $684K |
| Staff Wages | $57K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $12K |
| Loan Fees (Out) | $113K |
| Facility Maintenance | $125K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Feb 2027 |
$60K |
$990K |
$-930K |
$-2.1M |
| Jan 2027 |
$1.2M |
$909K |
$277K |
$-1.2M |
| Dec 2026 |
$60K |
$849K |
$-789K |
$-1.4M |
| Nov 2026 |
$59K |
$844K |
$-785K |
$-654K |
| Oct 2026 |
$60K |
$1.1M |
$-1.0M |
$131K |
| Sep 2026 |
$95K |
$822K |
$-727K |
$1.2M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$1.9M |