Income Breakdown
| TV Revenue | $274K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $17K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $505K |
| Staff Wages | $32K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $26K |
| Facility Maintenance | $226K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Feb 2027 |
$291K |
$789K |
$-498K |
$3.5M |
| Jan 2027 |
$1.3M |
$690K |
$567K |
$4.0M |
| Dec 2026 |
$89K |
$692K |
$-603K |
$3.4M |
| Nov 2026 |
$88K |
$693K |
$-605K |
$4.0M |
| Oct 2026 |
$108K |
$845K |
$-737K |
$4.6M |
| Sep 2026 |
$3.7M |
$250K |
$3.5M |
$5.4M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$1.9M |