Income Breakdown
| TV Revenue | $4.8M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $286K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $2.8M |
| Staff Wages | $7K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $753K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jul 2029 |
$5.1M |
$3.6M |
$1.5M |
$38.6M |
| Jun 2029 |
$9.2M |
$4.1M |
$5.1M |
$37.2M |
| May 2029 |
$5.0M |
$4.0M |
$1.0M |
$32.1M |
| Apr 2029 |
$5.0M |
$4.5M |
$441K |
$31.0M |
| Mar 2029 |
$4.9M |
$3.9M |
$1.0M |
$30.6M |
| Feb 2029 |
$5.9M |
$4.4M |
$1.4M |
$29.6M |
| Jan 2029 |
$5.6M |
$3.8M |
$1.8M |
$28.2M |
| Dec 2028 |
$5.4M |
$3.7M |
$1.7M |
$26.3M |
| Nov 2028 |
$4.8M |
$3.9M |
$946K |
$24.6M |
| Oct 2028 |
$4.7M |
$4.4M |
$362K |
$23.7M |
| Sep 2028 |
$4.7M |
$3.3M |
$1.4M |
$23.3M |
| Aug 2028 |
$4.7M |
$2.7M |
$2.0M |
$21.9M |