Income Breakdown
| TV Revenue | $1.0M |
| Matchday Revenue | $67K |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $172K |
| Prize Money | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.2M |
| Staff Wages | $23K |
| Facility Maintenance | $646K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Feb 2029 |
$1.6M |
$3.4M |
$-1.8M |
$8.7M |
| Jan 2029 |
$1.4M |
$1.9M |
$-514K |
$10.5M |
| Dec 2028 |
$1.2M |
$1.9M |
$-658K |
$11.0M |
| Nov 2028 |
$1.2M |
$1.9M |
$-695K |
$11.6M |
| Oct 2028 |
$1.3M |
$2.3M |
$-1.1M |
$12.3M |
| Sep 2028 |
$1.3M |
$2.9M |
$-1.6M |
$13.4M |
| Aug 2028 |
$1.3M |
$1.9M |
$-643K |
$15.0M |
| Jul 2028 |
$8.6M |
$3.0M |
$5.5M |
$15.7M |
| Jun 2028 |
$1.2M |
$1.6M |
$-415K |
$10.2M |
| May 2028 |
$1.2M |
$1.7M |
$-469K |
$10.6M |
| Apr 2028 |
$1.2M |
$1.7M |
$-471K |
$11.0M |
| Mar 2028 |
$1.2M |
$1.7M |
$-472K |
$11.5M |