Income Breakdown
| TV Revenue | $440K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $51K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $914K |
| Staff Wages | $33K |
| Transfer Amortization | $21K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $350K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jun 2027 |
$491K |
$1.3M |
$-827K |
$11.4M |
| May 2027 |
$489K |
$1.3M |
$-813K |
$12.2M |
| Apr 2027 |
$481K |
$1.3M |
$-814K |
$13.0M |
| Mar 2027 |
$482K |
$1.3M |
$-817K |
$13.8M |
| Feb 2027 |
$189K |
$1.3M |
$-1.1M |
$14.6M |
| Jan 2027 |
$321K |
$1.2M |
$-833K |
$15.7M |
| Dec 2026 |
$34K |
$1.1M |
$-1.1M |
$16.5M |
| Nov 2026 |
$29K |
$1.1M |
$-1.1M |
$17.5M |
| Oct 2026 |
$29K |
$1.3M |
$-1.3M |
$18.6M |
| Sep 2026 |
$108K |
$853K |
$-744K |
$19.8M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$21.6M |