Income Breakdown
| TV Revenue | $14.7M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $189K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $4.3M |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $5.5M |
| Staff Wages | $28K |
| Transfer Amortization | $90K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $895K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$20.0M |
$6.5M |
$13.5M |
$85.2M |
| Dec 2028 |
$6.9M |
$5.9M |
$1.0M |
$71.6M |
| Nov 2028 |
$6.8M |
$5.9M |
$891K |
$70.5M |
| Oct 2028 |
$6.8M |
$6.7M |
$141K |
$69.5M |
| Sep 2028 |
$6.7M |
$5.8M |
$918K |
$69.3M |
| Aug 2028 |
$6.6M |
$5.8M |
$787K |
$68.3M |
| Jul 2028 |
$10.7M |
$5.7M |
$5.0M |
$67.4M |
| Jun 2028 |
$6.5M |
$7.5M |
$-1.0M |
$62.3M |
| May 2028 |
$5.9M |
$5.9M |
$15K |
$63.2M |
| Apr 2028 |
$6.7M |
$5.6M |
$1.1M |
$63.1M |
| Mar 2028 |
$7.8M |
$6.8M |
$1.0M |
$61.9M |
| Feb 2028 |
$13.8M |
$5.6M |
$8.1M |
$60.8M |