Income Breakdown
| TV Revenue | $3.9M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $172K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $1.3M |
Expense Breakdown
| Player Wages | $2.4M |
| Staff Wages | $79K |
| Transfer Amortization | $141K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $60K |
| Facility Maintenance | $661K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Feb 2027 |
$5.3M |
$3.4M |
$2.0M |
$15.5M |
| Jan 2027 |
$4.4M |
$3.1M |
$1.3M |
$13.4M |
| Dec 2026 |
$4.3M |
$3.0M |
$1.3M |
$12.0M |
| Nov 2026 |
$1.7M |
$2.7M |
$-1.0M |
$10.6M |
| Oct 2026 |
$2.0M |
$4.1M |
$-2.2M |
$11.5M |
| Sep 2026 |
$632K |
$2.0M |
$-1.3M |
$13.5M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$21.6M |