Income Breakdown
| TV Revenue | $648K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $163K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $82K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.4M |
| Staff Wages | $69K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $7K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $95K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2027 |
$892K |
$1.6M |
$-687K |
$-1.2M |
| Dec 2026 |
$902K |
$1.5M |
$-596K |
$-494K |
| Nov 2026 |
$390K |
$1.5M |
$-1.1M |
$102K |
| Oct 2026 |
$349K |
$2.3M |
$-1.9M |
$1.2M |
| Sep 2026 |
$53K |
$742K |
$-689K |
$3.1M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$3.8M |