Income Breakdown
| TV Revenue | $1.2M |
| TV Placement Bonus | $237K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $172K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $82K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.2M |
| Staff Wages | $14K |
| Transfer Amortization | $19K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $588K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$1.9M |
$1.8M |
$106K |
$3.8M |
| Dec 2028 |
$1.9M |
$1.8M |
$109K |
$3.7M |
| Nov 2028 |
$1.9M |
$1.8M |
$103K |
$3.5M |
| Oct 2028 |
$1.9M |
$1.9M |
$-43K |
$3.4M |
| Sep 2028 |
$1.8M |
$1.7M |
$127K |
$3.4M |
| Aug 2028 |
$1.3M |
$1.4M |
$-69K |
$3.9M |
| Jul 2028 |
$2.5M |
$1.6M |
$890K |
$4.3M |
| Jun 2028 |
$1.3M |
$1.2M |
$95K |
$3.4M |
| May 2028 |
$1.3M |
$1.6M |
$-267K |
$3.3M |
| Apr 2028 |
$1.3M |
$1.2M |
$112K |
$3.6M |
| Mar 2028 |
$1.3M |
$1.5M |
$-177K |
$3.5M |
| Feb 2028 |
$1.3M |
$1.3M |
$58K |
$3.6M |