Income Breakdown
| TV Revenue | $7.0M |
| Matchday Revenue | $419K |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $172K |
| Prize Money | $3.1M |
Expense Breakdown
| Player Wages | $2.1M |
| Staff Wages | $57K |
| Facility Maintenance | $756K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jul 2027 |
$11.6M |
$3.1M |
$8.5M |
$39.4M |
| Jun 2027 |
$1.6M |
$3.1M |
$-1.6M |
$30.9M |
| May 2027 |
$1.6M |
$3.1M |
$-1.5M |
$32.5M |
| Apr 2027 |
$1.6M |
$3.2M |
$-1.6M |
$34.0M |
| Mar 2027 |
$2.0M |
$3.3M |
$-1.3M |
$35.6M |
| Feb 2027 |
$1.8M |
$5.0M |
$-3.2M |
$36.9M |
| Jan 2027 |
$3.3M |
$3.3M |
$-3K |
$40.2M |
| Dec 2026 |
$4.1M |
$3.3M |
$766K |
$40.2M |
| Nov 2026 |
$4.2M |
$3.4M |
$760K |
$39.4M |
| Oct 2026 |
$4.3M |
$3.7M |
$519K |
$38.7M |
| Sep 2026 |
$9.2M |
$4.1M |
$5.1M |
$38.1M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$33.0M |