Income Breakdown
| TV Revenue | $3.3M |
| TV Placement Bonus | $331K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $109K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $176K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $937K |
| Staff Wages | $63K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $11K |
| Facility Maintenance | $687K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Feb 2027 |
$4.3M |
$1.7M |
$2.6M |
$3.7M |
| Jan 2027 |
$1.7M |
$1.4M |
$336K |
$1.1M |
| Dec 2026 |
$1.7M |
$1.1M |
$571K |
$784K |
| Nov 2026 |
$543K |
$1.1M |
$-581K |
$213K |
| Oct 2026 |
$459K |
$1.3M |
$-854K |
$794K |
| Sep 2026 |
$128K |
$1.0M |
$-893K |
$1.6M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$2.5M |