Income Breakdown
| TV Revenue | $1.9M |
| TV Placement Bonus | $190K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $254K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $937K |
| Staff Wages | $26K |
| Transfer Amortization | $27K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $632K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Mar 2029 |
$2.5M |
$1.6M |
$910K |
$11.8M |
| Feb 2029 |
$3.4M |
$2.9M |
$496K |
$10.9M |
| Jan 2029 |
$7.4M |
$1.7M |
$5.8M |
$10.7M |
| Dec 2028 |
$2.5M |
$1.7M |
$857K |
$4.9M |
| Nov 2028 |
$2.5M |
$1.7M |
$877K |
$4.0M |
| Oct 2028 |
$2.7M |
$1.8M |
$998K |
$3.1M |
| Sep 2028 |
$2.9M |
$1.9M |
$959K |
$2.1M |
| Aug 2028 |
$3.1M |
$2.8M |
$342K |
$1.2M |
| Jul 2028 |
$2.9M |
$1.9M |
$997K |
$836K |
| Jun 2028 |
$2.4M |
$1.2M |
$1.2M |
$768K |
| May 2028 |
$2.1M |
$1.3M |
$852K |
$-468K |
| Apr 2028 |
$1.8M |
$1.1M |
$651K |
$-1.3M |