Income Breakdown
| TV Revenue | $1.1M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $80K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $6K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $234K |
| Staff Wages | $13K |
| Transfer Amortization | $17K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $5K |
| Facility Maintenance | $631K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$1.2M |
$900K |
$327K |
$1.4M |
| Aug 2028 |
$1.1M |
$957K |
$169K |
$1.1M |
| Jul 2028 |
$3.3M |
$324K |
$3.0M |
$1.8M |
| Jun 2028 |
$428K |
$325K |
$103K |
$-1.2M |
| May 2028 |
$434K |
$360K |
$74K |
$-1.3M |
| Apr 2028 |
$478K |
$320K |
$159K |
$-1.4M |
| Mar 2028 |
$474K |
$304K |
$170K |
$-1.5M |
| Feb 2028 |
$519K |
$371K |
$148K |
$-1.7M |
| Jan 2028 |
$475K |
$487K |
$-12K |
$-1.8M |
| Dec 2027 |
$670K |
$323K |
$347K |
$-1.8M |
| Nov 2027 |
$486K |
$325K |
$161K |
$-2.2M |
| Oct 2027 |
$146K |
$339K |
$-194K |
$-2.3M |