Income Breakdown
| TV Revenue | $3.0M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $211K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $2.1M |
| Staff Wages | $47K |
| Transfer Amortization | $73K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $62K |
| Facility Maintenance | $809K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2027 |
$3.2M |
$3.1M |
$87K |
$43.6M |
| Jul 2027 |
$3.6M |
$3.0M |
$565K |
$43.4M |
| Jun 2027 |
$3.6M |
$3.0M |
$673K |
$42.8M |
| May 2027 |
$3.7M |
$2.9M |
$766K |
$42.0M |
| Apr 2027 |
$3.7M |
$2.8M |
$866K |
$41.2M |
| Mar 2027 |
$3.3M |
$2.6M |
$685K |
$40.3M |
| Feb 2027 |
$3.4M |
$2.6M |
$741K |
$39.5M |
| Jan 2027 |
$9.3M |
$2.7M |
$6.6M |
$38.7M |
| Dec 2026 |
$10.0M |
$2.9M |
$7.1M |
$32.0M |
| Nov 2026 |
$7.8M |
$2.6M |
$5.1M |
$24.9M |
| Oct 2026 |
$3.7M |
$3.1M |
$631K |
$19.7M |
| Sep 2026 |
$16.0M |
$1.2M |
$14.8M |
$18.9M |