Income Breakdown
| TV Revenue | $41K |
| TV Placement Bonus | $4K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $4K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $4K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $849K |
| Staff Wages | $14K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $101K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $70K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Oct 2027 |
$56K |
$1.0M |
$-978K |
$-6.9M |
| Sep 2027 |
$54K |
$671K |
$-617K |
$-5.9M |
| Aug 2027 |
$62K |
$581K |
$-519K |
$-5.3M |
| Jul 2027 |
$55K |
$518K |
$-462K |
$-4.7M |
| Jun 2027 |
$14K |
$529K |
$-514K |
$-4.3M |
| May 2027 |
$12K |
$522K |
$-510K |
$-3.8M |
| Apr 2027 |
$12K |
$513K |
$-501K |
$-3.3M |
| Mar 2027 |
$13K |
$503K |
$-490K |
$-2.8M |
| Feb 2027 |
$10K |
$508K |
$-498K |
$-2.3M |
| Jan 2027 |
$929K |
$532K |
$397K |
$-1.8M |
| Dec 2026 |
$10K |
$445K |
$-435K |
$-2.2M |
| Nov 2026 |
$10K |
$442K |
$-433K |
$-1.7M |